Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu izstrādāts metāllūžņu apsaimniekošanas laukuma standarts un praktiskais ceļvedis metāllūžņu un nolietoto transportlīdzekļu pareizai klasificēšanai

Sākums Aktuāli Raksts
Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu izstrādāts metāllūžņu apsaimniekošanas laukuma standarts un praktiskais ceļvedis metāllūžņu un nolietoto transportlīdzekļu pareizai klasificēšanai
04.04.2024
2022.gada 7.oktobrī starp Valsts reģionālas attīstības aģentūru (VRAA) un BMPA tika noslēgts līgums par projekta„Metāllūžņu apsaimniekošanas laukuma standarta un praktiska ceļveža metāllūžņu un nolietoto transportlīdzekļu pareizai klasificēšanai izstrādi” realizāciju (Projekts). Līgums tika noslēgts, pamatojoties uz LVAF 2022.gada 26.augusta sēdes lēmumu par projekta finansēšanu. BMPA kā Projekta īstenotājai no budžeta apakšprogrammas „Vides aizsardzības projekti” dotācijām paredzētiem līdzekļiem Projekta īstenošanai tika piešķirts finansējums 28 395,00 EUR apmērā.
 
Projekta mērķis ir uzlabot metāllūžņu un nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas darbības Latvijā, kā arī nodrošināt vienotas sistēmas izveidi. Izstrādātais metāllūžņu apsaimniekošanas laukuma standarts un praktiskais ceļvedis metāllūžņu, un nolietoto transportlīdzekļu pareizai klasificēšanai uzlabos gan operatoru, gan VVD inspektoru darbu. Materiāla izstrādes procesā, galvenokārt, uzmanība tika pievērsta labākas prakses ieviešanai normatīvo aktu prasību izpildei, kā arī metāllūžņu un nolietoto transportlīdzekļu plūsmu izsekošanai un caurredzamībai.
 
Sadarbībā ar VVD 2023.gada 8.decembrī tika organizēts klātienes seminārs metāllūžņu un nolietoto transportlīdzekļu apsaimniekošanas operatoriem. 
 
BMPA dibināta 2015.gadā, lai apvienotu Latvijas un Baltijas metāllūžņu un nolietoto transportlīdzekļu apsaimniekotājus. Šobrīd BMPA apvieno nozīmīgus Latvijas metāllūžņu pārstrādātāju uzņēmumus, tajā skaitā SIA “TOLMETS”, SIA “TM CAPITAL”, SIA “TOLMETS VIDZEME”, SIA “TOLMETS KURZEME”, SIA “LATMETĀLS STEEL”, SIA “Auto pārstrāde”, SIA “TUKUMA METĀLS LTD”, SIA “TOLMETS JĒKABPILS”,  SIA “TOLMETS RĒZEKNE”, SIA “EKO STEEL”, SIA “TOLMETS RĪGA”, SIA “RES-MET”, SIA “TOLMETS TUKUMS”, SIA “Fero M”, SIA “KARE PLUSS”, SIA “LOMMETALLA”, SIA “X-MET”.  
  
Projekta realizētājs: Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija. 
Materiāls tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. 
Materiāli lejupielādei:
BMPA.Standarts.ICO.Digital.2024.pdf
BMPA.Klasifikators.Digital.2024.pdf


Papildus informācija
Biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” 
Prezidente Inga Antāne 
26122866
info@bmpa.lv